• Pagrindinis
  • /
  • Blog
  • /
  • Media
  • /
  • Smaližiai ploja: Vilniuje pristatyti naujos kartos desertai be kalorijų
Šaltinis: 15min
13 spalio, 2017

Vilniuje pristatyta naujovė Lietuvoje ir Baltijos šalyse – „B-koncepcijos“ desertų kolekcija, kurią pagamino desertų meistrė Jekaterina Buldakova. Kuo jie ypatingi? Yra sveikesni!

Ar žinote, kada šie, savo skoniu ir išvaizda unikalūs, skanėstai ragaujami su didžiausiu malonumu? Ne ankstyvais rytais ar po sočios vakarienės, o popietę. Todėl ir naujos kartos desertų pristatymas sveiką gyvenimo būdą propaguojančiai publikai vyko penktadienį – spalio 13-ąją, baigiantis pietums.

Sekdama naujausias pasaulines kulinarines ir konditerines tendencijas, „B-koncepcijos“ desertų idėją šalyje pirmieji įgyvendino restoranas ir desertinė „Sugamour“.

Sveikuoliškų desertų paskanauti atvyko Milana Jašinskytė ir Mindaugas Rainys, Diana Dargienė, Sigitas Praspaliauskas, Evalda Šiškauskienė, Julija Žižė su dukra Lėja, Inga Stumbrienė su dukra Estela, Jeanas Claude’as Edorhas su šeima, Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė, Gediminas Žilinskas, Alesia Mačiulis ir daugelis kitų.

15min Milana Jašinskytė pasakojo, kad yra didelė desertų mėgėja, tačiau vieno eksperimento dėka cukraus pavyko atsisakyti.

„Saldumynams turiu didelę silpnybę, bet vieną mėnesį sugalvojau, kad 30 dienų gyvensiu be jokio cukraus. Po šio eksperimento mano suvalgomas cukraus kiekis tapo ribotas ir stengiuosi tai kontroliuoti ir neleisti savo didelei meilei – cukrui – užvaldyti savo gyvenimo“, – šypsojosi M.Jašinskytė.

Tačiau penktadienio vakarą Milana teigė neskaičiuojanti suvalgytų desertų kiekio: „Labai smagu, kad vis atsiranda sveikesnių alternatyvų. Labai žavu, kad tokiame mažame mieste gali rasti kur kas sveikesnių produktų. Labai nustebau, kad šie desertai – dar skanesni už įprastus, nes yra lengvesnės tekstūros. Stebina ir tai, kad jų kokybė ne tik kad nesuprastėjo, bet dar ir pagerėjo.“

Dizainerė Julija Žižė teigė anksčiau desertų nemėgusi, tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis tuomet, kai kardinaliai keitėsi jos gyvenimas.

„Iki pirmo nėštumo nemėgau desertų, tačiau, kai pradėjau lauktis, pamėgau desertus. Matyt tėčio genai „išlindo“, nes jis yra visiškas smaližius, o man visada buvo geriau vos ne lašinio ar geros mėsos gabalas nei desertai. Labiau mėgstu vaisius, tą natūralų cukrų“, – 15min sakė antros atžalos besilaukianti J.Žižė.

Julija atskleidė ir mylimiausią desertą, prieš kurį šiuo metu negali atsilaikyti.

„Labai mėgstu tuos tradicinius grybukus – kiekvieną rytą prie kavos turi būti bent po vieną. Tačiau džiugu, kad yra ir tokių vietų, kurie siūlo sveikesnius desertus, šiandien pamėgau ir juos“, – pasidžiaugė.

Restorano ir desertinės įkūrėja Laura Normantienė, svečius penktadienį sukvietusi popietės arbatėlės, tikisi, kad ir mūsų šalyje gali prigyti puiki „Afternoon Tea“ tradicija.

Ilgą laiką gamindami sveikesnius desertus jų kūrėjai kažkokius ingredientus tiesiog išimdavo iš recepto arba rinkdavosi alternatyvas: įprastą grietinėlę pakeisdavo augaline, karvių pieną į migdolų ir t.t. Rezultatas gaudavosi gana neblogas, bet skanaudamas tokį saldumyną vis tiek nepatirdavai tikrojo deserto valgymo malonumo. Taip po ilgų eksperimentų atsirado „B-koncepcijos“ desertų liniją.

Svarbiausias principas: naujų saldumynų receptai subalansuoti taip, kad skanėstai neprarastų savo žavesio, o intensyvus saldėsio skonis atsiskleistų maksimaliai.

„B-koncepcijos“ desertų idėjos autorius – garsus pasaulio konditeris, ispanas Jordi Bordas, pasiūlęs novatorišką desertų gaminimo būdą, leidžiantį sukurti gardžius ir estetiškai atrodančius, bet sveikesnius desertus: be glitimo, laktozės, pritaikytus veganams ir įvairių alergijų turintiems žmonėms, su mažiau riebalų ir ne tokius kaloringus, bet tuo pačiu tokius pat pasakiškai skanius.

Turbūt visos damos pritars: valgyti saldumynus ir nuo jų nepriaugti nė vieno papildomo kilogramo – kiekvienos svajonė. Sibire, menininkų šeimoje užaugusi konditerė Jekaterina Buldakova šioje srityje dirba septynerius metus ir per juos spėjo išleisti knygą, tapo televizijos laidos vedėja.

Jekaterina yra viena iš pirmųjų konditerių šalyje, lankytojus pradžiuginusi prancūziško stiliaus klasikiniais pyragaičiais. O dabar ji visą dėmesį skiria „B-koncepcijos“ desertų kolekcijai, kurią kuria su didžiausiu entuziazmu: „Naujosios kartos šokoladinis desertas su riešutais puikiai tiks veganams, nes yra be pieno ir kitų gyvūninės kilmės ingredientų, mango ir kokosų desertas ruošiamas be glitimo ir kiaušinių, lengvo ir puraus sūrio pyrago su mėlynėmis, bei riešutų deserto sudėtyje taip pat nėra glitimo. Ir tai – tik dalis šios kaprizingos, meno kūrinius primenančios, išieškotos kolekcijos desertų, kuriuos didžiuodamiesi pristatome šį rudenį saldėsių gerbėjams.“

>