Manęs dažnai klausia, kodėl pasirinkau mokytis jogos Jungtinėse Amerikos valstijose. Juk joga kilo rytuose. Rytų filosofija ilgai skynėsi kelią į vakarus, o XX amžiaus pabaiga ir XXI amžiaus pradžia tapo proveržio laikotarpiu. Per keletą paskutinių dešimtmečių dalis patyrusių jogos mokytojų atvyko į Jungtines Amerikos valstijas. Čia jie kūrė savo vardo mokyklas ir mokė vietinius amerikiečius jogos paslapčių.
Prireikė laiko, kol nepatikliai į atvykėlius žiūrintys amerikiečiai pajuto jogos naudą, tačiau šalis netrukus susirūpino savo gyventojų sveikata. Greito maisto restoranus į šoną pradėjo stumti besikuriantys vegetariško ar tiesiog sveiko ir kokybiško maisto vietos. Televizijos ekranai pradėjo mirgėti nuo sveiką gyvenimo būdą propaguojančių laidų ar tai skatinančių daryti įžymybių. Ši terpė tapo puikia dirva jogai augti, stiebtis ir sužydėti gražiausiomis spalvomis.
„Yoga Aliance“ organizacija, akredituojanti jogos mokytojus pasauliniu mastu, įsikūrusi 129 šalyse. Šiemet šios organizacijos atlikti tyrimai atskleidė, kad šiuo metu joga užsiima net 10 procentų visų Jungtinių Amerikos valstijų gyventojų. Įspūdingai atrodo ir faktas, kad prieš ketverius metus buvo 20 milijonų joga praktikuojančių amerikiečių, o šiandien jų net 37 milijonai. Dar 50 milijonų žada šiemet apsilankyti pirmose savo jogos pamokose.
Kas sužavėjo amerikiečius? Tai, kaip joga transformavosi susijungus rytų ir vakarų kultūroms. Rytietiška išmintis ir vakarietiškas gyvenimo būdas pakeitė jogos suvokimą. Niekur nedingo meditacija ir ieškojimas tikrojo „aš“, tačiau amerikiečių įtaka leido norintiems užsiimti joga tuo pačiu gyventi ir jiems priimtinu tempu, kurti šeimas, aktyviai dalyvauti savo veikloje, kad ir kokia ji būtų, neatsisakyti veržlumo. Skirtumas tik tas, kad vakarietiškas gyvenimas su jogos praktika tapo sąmoningesnis, ramesnis – būtent tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui, neatsisakant savo įprasto gyvenimo ritmo ar tampant asketu.
Žvilgtelkim į vakarų pasaulio supratimu sėkmingų žmonių istorijas ir pamatysime, jog nemažai jų praktikuoja jogą. Ar žinojote, jog ištikimos jogai yra ar buvo tokios įžymybės kaip Rodas Stewartas, Madonna, Jeninfer Aniston, Stingas, investuotojas Paulas Tudoras Jonesas, Ray Dalio, o vienas didžiausių pasaulio inovatorių Steve‘as Jobsas „Paramahansa Yogananda“ knygas perskaitė dar paauglystėje ir visą gyvenimą jas skaitė, kaip vieną iš savo įkvėpimo šaltinių.
Žinoma, liaupsinti visas jogos mokyklas jungtinėse Amerikos valstijose, būtų mažų mažiausiai keista, jų pernelyg daug, vien Niujorke jų per šešis šimtus, tad kokybės ir čia reikia paieškoti. Vakarietiškame pasaulyje pati joga yra prisitaikiusi prie tų žmonių, kurie gyvena šiuolaikiniame pasaulyje. Tie, kas yra buvę Indijoje, supras apie ką kalbu. Jungtinėse Amerikos valstijose Jūs galite rasti visame pasaulyje vertinamą ir gerbiamą guru Šri Dharma Mittra.
Smagiai paprakaituoti su jaunimo dievinama, viena garsiausių jogos mokytojų Tara Stiles. Pasisemti dvasinės ramybės ir vidinio grožio iš Elenos Brower. Ar leistis į misticizmą su rytų kovos menų prieskoniu bei visiška judesio laisve, kartu su Shiva Rea. Ir tai tik keletas žmonių, kurie siūlo labai skirtingas jogos kryptis, bet nė vienas iš jų nesistengia sugriauti jogos paveldo.
Per savo gyvenimą išmaišiau beveik pusę pasaulio, dirbau padavėja ir mėgavausi aplodismentais Europos ir pasaulio šokių čempionatuose. Spėjau sukurti santuoką ir išsiskirti bei pagimdyti nuostabią dukrytę. Amerikietiškoji joga leidžia man šiandien džiaugtis didžiausiomis pergalėmis ir susikurtu gyvenimu bei susitaikyti su buvusiais sunkumais. Taip pat ji man leidžia turėti didelių svajonių, neatsisakyti viso to, ką turiu šiandien, o moko vertinti kiekvieną akimirką, kurioje aš esu laiminga.
Ieškodama tikrosios savęs aš lieku atvira pasauliui, žmonėms, kuriuos sutinku. Šiandien kaip niekad žinau, jog esu viso pasaulio žmogus, žinau, kad gyvenime yra labai daug gerų žmonių, kurie man reikalingi tokie, kokie yra, o aš jiems tokia, kokia esu.