Vinyasa Flow
Yoga

Šiuolaikiškai, dinamiška, sąmoninga joga. Vakarų anatomija ir Rytų filosofija ant Tavojo kilimėlio.

“Vinyasa yoga teaches us to cultivate an awareness that links each action to the next—on the mat and in our lives” Shiva Rea

Vinyasa Flow joga – šiuolaikiška, nepriklausanti jokiai sistemai ir dvasiniam mokymui joga, įkūnijanti tęstinę, dinamišką, sąmoningą žmogaus praktikos evoliuciją. Dėl savo laisvumo ir dinamiškumo Vinyasa Flow tapo viena populiariausių jogos rūšių pasaulyje, o jos nauda žmogui apima tiek fizinius, tiek psichologinius aspektus.

Terminas Vinyasa yra kilęs iš sanskrito žodžio nyasa, reiškiančio “padėti”, o priešdėlis vi – “ypatingu būdu”. Tuo tarpu angliško žodžio flow reikšmė apibūdina vientisą judėjimą praktikoje per pozas, kurios yra susietos tarpusavyje, o pati praktika turi konkrečią temą arbą tikslą, atsižvelgiant į metų laiką, dienos ritmą, norimos būsenos sužadinimą, fizinio aspekto, pavyzdžiui “klubų atvėrimas”, lavinimą ir pan.

Praktikų metu siekiama sujungti kūną ir protą per kvėpavimą pastoviai judant laike ir erdvėje. Tam yra pasitelkiama ir muzika, kuri vinyasa flow pamokose yra itin svarbi, kadangi garsai ir ritmas padeda žmogui lengviau įsijausti į judesio tėkmę, suderinti kvėpavimą su judesiu ir išlaikyti proto koncentraciją “čia ir dabar” momente.

Bendras formalių jogos praktikų tikslas yra tai, ką mokomės ant kilimėlio, perkelti į kasdienį gyvenimą. Jogos pamokose pradedame save labiau pažinti, tuomet priimti tokius, kokie esame ir galiausiai augti tose srityse, kuriose jaučiame reikalingumą. Jogos pamokose stebime savo būsenas, kokia ji pradžioje ir kokia pasibaigus praktikai, kaip mes susidraugaujame su iššūkiais pamokos metu (pavyzdžiui sudėtingesnėmis asanomis), mokomės konstruktyviau į juos atsakyti pasitelkę kvėpavimo pratimus. Tokie, kokie esame ant kilimėlio jogos pamokose, tokie esame ir gyvenime. Evoliucionuojant praktikose, atitinkamai keičiamės, augame bei transformuojamės asmeniniame ir socialiniame gyvenimuose.

Be viso to, fizinės jogos praktikos turi teigiamos įtakos visam žmogaus organizmui. Pirma, yra stiprinami visi kūno raumenys, lavinamas lankstumas, sąnarių mobilumas, koordinacija, pusiausvyra. Antra, aktyvinamos gyvybinės funkcijos – gerėja virškinimo, kraujotakos, kvėpavimo sistemos bei yra raminama ir atpalaiduojama nervinė sistema. Ilgainiui praktikuotojas jaučiasi vis lengvesnis, energingesnis ir sveikesnis bei mėgaujasi padidėjusia gerove kasdieniame gyvenime visose srityse.

Vinyasa flow jogą gali praktikuoti kiekvienas fiziškai galintis judėti asmuo. Rekomenduojama pasirinkti klases pagal savo jogos patirtį ir pradedantiesiems praktikuoti būtent jiems skirtose grupėse. Svarbu, jog mokytoją informuotumėte apie sveikatos būklę, praeities traumas ir pan.

Rekomenduojama vinyasa flow praktikuoti mažiausiai du kartus per savaitę. Kokybiškiems ir ilgalaikiams rezultatams pasiekti reikalingas pastovumas ir kantrybė. Joga būtent to ir mokina bei išlaukusius apdovanoja su niekuo nesulyginamomis dovanomis.


Prana Flow
Vinyasa Yoga

Harmonizuojanti būsenas judesio meditacinė joga. Gamtos ritmų, elementų, mandalos patyrimas per kūną

Prana flow joga – išlaisvinanti, evoliucinė, ritmiškos tėkmės jogos rūšis, ypatingu ryšiu sujungianti judesį su kvėpavimu. Asanų/pozų prasme panaši į tradicine jau tapusią Vinyasa Flow jogą, tačiau Prana flow jogoje per kūną išreiškiamas energetinis poveikis, nes praktikose dėmesys skiriamas specifiniam, tik Pranai būdingam, kvėpavimui asanose ir kūno pulsacijai.

„Kvėpuok taip, kaip nori gyventi” – kiekviena Prana Flow klasė dovanoja galimybę regeneruotis, sustiprėti, praktikuoti judesio meditaciją ir sugrįžti į gyvenimo tėkmės būseną.

Prana Flow įkūrėja Shiva Rea, viena žymiausių bei labiausiai vertinamų jogos mokytojų JAV. Asmenybė įkūnijanti mokymus – gamtos elementus, ritmą, pulsą, praną gyvybinę energiją. Prana Flow klasėse kūnas – tai mudra; kvėpavimas – gyvybė. Subtiliam ir giliam savęs pažinimui.

Prana Flow joga ypatingą dėmesį skiria gamtos ritmams – nuo sezonų iki mėnulio fazių, nes tai reiškiniai, tiesiogiai susiję su mūsų emociniu bei dvasiniu fonu.

Išskirtinė Prana jogos savybė – praktikose aktyviai integruoti Namaskarus (liet. pasveikinimus). Tikriausiai labiausiai visiems žinomas Saulė Pasveikinimas, tačiau ar žinote, kad Namaskarų yra ne vienas, ir ne du? Namaskaras Mėnuliui, Shringarai (meilei), Vandeniui, Orui, Žemei, Ugnei, Shakti (vidinei taikai) ir t.t.

Kiekviena Prana jogos seka apima ir stichijas – Žemę, Orą, Vandenį, Ugnį, Erdvę. Klasė gali būti skirta vienai iš stichijų ar net visoms, palaipsniui sąminingai jas tyrinėjant savo kūne.

Neretai jogos klasėje patirsite Mandalą per kūną. Seka juda rato principu, simbolizuodama Mandalą ir jos laikinumo metaforą.

Prana Flow praktikoje nėra nieko atsitiktinio. Mandala, elementai, Namaskarai, ciklai – viskas viename darniame dubenyje. Galvojant gali pasirodyti painu, tačiau patyrime lieka tik gera, lėta bei kokybiška savipraktika – judesio meditacija. Tai intuityvus ir maloningas sugrįžimas į savo kūną.

Prana Flow Vinyasa Yoga – išskirtinai maloni, lėta ir intensyvi jogos praktika ypatingai tinkama jogos pagrindus turintiems žmonėms. Panaši į Vinyasa Flow, Prana Flow išreiškia žmogaus kūnui skirtą energetinį jogos poveikį, nes pamokose praktikuojamos ‘kvėpuojančios’ asanos ir kūno pulsacija, kiekvieno praktikuojančio vidinis ritmas.


Power Flow
Yoga

Intensyvi fokusuojanti fizinė praktika. Garsiau, stipriau, karščiau.

Power flow joga – tai dinamiška ir energinga jogos rūšis, orientuota į asanų (pozų) atlikimą. Labiausiai išpopuliarėjusi yra vakarų šalyse dėl savo aiškumo, konkretumo ir dėmesio sutelkimo būtent į kūno lavinimą, kas leidžia žmogui dalyvauti intensyvioje fizinėje praktikoje.

Anglų kalbos žodžio power reikšmė yra “galia”, “jėga”, o flow – “tekėti”, tad jau pats pavadinimas nusako, kad praktikoje reikia tikėtis kūno jėgą bei ištvermę vystančių judesių ir pozų. Iš pradžių ši jogos rūšis ir buvo kultivuojama atletų sportininkų, siekiančių išlaikyti gerą fizinę formą ir stiprią sveikatą, tačiau ilgainiui buvo pritaikyta ir itin pamėgta jauno ir vidutinio amžiaus plačiosios visuomenės žmonių, ieškančių energingos ir nenuobodžios praktikos.

Power flow joga atliekama remiantis vinyasa flow pagrindu, tai reiškia, kad pozos yra susietos tarpusavyje ir atliekamos apgalvotais ir saugiais perėjimas iš vienos asanos į kitą. Tik power flow jogoje, skirtingai nei kitose jogos stiliuose, muzika skamba garsiau, o tempas yra greitesnis ir intensyvesnis. Power flow klasėse atmosfera būna įkaitusi, o kūnas sušyla pakankamai stipriai.

Power flow praktikos daro visapusišką teigiamą įtaką žmogaus organizmui. Kalbant apie fizinį aspektą, stiprinamas ir lavinamas yra visas žmogaus organizmas, todėl įgaunamas tvirto, išraiškingų formų kūno siluetas. Ypatingas dėmesys yra skiriamas giliesiems raumenims (angl. “core”), kurie yra atsakingi už pusiausvyrą, koordinaciją, taisyklingą laikyseną bei gali ženkliai sumažinti nugaros bei kaklo srityje jaučiamus negalavimus.

Po intensyvios praktikos suaktyvėjus visoms kūno gyvybinėms funkcijoms, nervinėje sistemoje įvyksta “persikrovimas”, todėl protas giliai atsipalaiduoja ir mintys tampa skaidresnės. Po power flow praktikos išeisite energingesni, labiau savimi pasitikintys, šypsodamiesi, o ilgainiui praktikuodami išmoksite transformuoti savo gyvenimo patyrimus į daug pozityvesnius ir malonesnės kokybės.

Power flow joga rekomenduojama jogos praktikos pagrindus turintiems žmonėms arba fiziškai aktyviems žmonėms, kurie nori greito ir efektyvaus rezultato čia ir dabar. Svarbu, jog mokytoją informuotumėte apie sveikatos būklę, praeities traumas ir pan.

Power flow jogą galite praktikuoti tiek kartų, kiek jaučiate esant reikalinga, bet net ir viena pamoka suteiks ilgalaikį teigiamą poveikį.


Vinyasa Ritual
Yoga

VINYASA RITUAL Flow Yoga Švelniai išjudinantis ir atpalaiduojantis kūną ritualas. Apgaubianti, saugi ir mėgavimusi kupina jogos klasė.

Ketvirtadienio vakaras yra lėtas, atsipalaidavęs, muzikalus ir TIKRAS pasimatymas su Savimi. Ieškantiems apgaubiančios, saugios ir leidžiančios pasimėgauti, erdvės. Mindaugo vedama ketvirtadienio praktika, švelniai išjudins kūną, sušildys ir leis atpalaiduoti pavargusius raumenis ar sanąrius. Šioje praktikoje susijungia joginis kvėpavimas, fizinį nuovargį lengvinanti jogos seka ir visapusiškai pailsinanti Shavasana. Praktikoje svarbu užuost kintančius kvapus, leisti vesti muzikai ir turėti norą …. paleist. Mindaugas pažada : „Po praktikos ateinantį lengvumą ir nuostabų miegą“.

Visi, fiziškai galintys judėti žmonės. 


Poilsio Yoga (Restoratyvinė + Nidra)

“Jausmas, kaip valandos laiko shavasana” sakome ir išgirstame klausiančiųjų malonų “aaaach…”

Poilsio joga – tai atsipalaidavimo ritualas, kurio metu atliekamos visą kūną sveikatinančios asanos ir nidra meditacija (dar vadinama “jogų miegu”). Šį ritualą rekomenduojame patirti gyvai savimi, nes žodžiais viso malonumo perteikti neįmanoma.

Restoratyvinė arba kitaip – atstatomoji joga – lėta, meditatyvi, švelni praktika. Joje asanos atliekamos pasyviai bei laikomos ilgai, net iki 5-10 minučių, kad panirtume į gilaus atsipalaidavimo būseną. Tokioje būsenoje leidžiame organizmui ilsėtis, sveikti ir susigrąžinti natūralią gyvybinę energiją. Praktikų metu skamba harmonizuojanti muzika, naudojami aromatiniai kvapai bei specialios jogos priemonės kaip bolsteriai, kaladėlės, pledukai, kad jaustumėtės jaukiai, patogiai ir šiltai. Viskas ką jums reikia daryti šių asanų metu – tai vis labiau ir labiau atsipalaiduoti, paleisti kontrolę ir nedaryti nieko. Tiesiog būti, mėgautis maloniais potyriais, o viskuo kitu pasirūpins vedančioji mokytoja.

Joga nidra – galinga meditacija, kurioje susijungia kūno, kvėpavimo ir vizualizacijos technikos. Atliekant sistemingai ir profesionaliai, pasiekiama tokia gili būsena, kuri reikšmingai padeda įveikti nerimą, stresą, nemigą bei įvairius per gyvenimą susikaupusius emocinius krūvius. Pusvalandžio trukmės tokia praktika gali atstoti iki 3 valandų nakties miego. Meditacija atliekama gulimoje padėtyje, ilsintis ir viskas ką jums reikia daryti – tai pasitikėti procesu.

Poilsio jogos metu atsipalaidavimas vyksta visuose lygmenyse – fiziniame, emociniame ir mentaliniame. Organizme aktyvuojasi parasimpatinė nervų sistema, kuri atsakinga už “poilsį ir virškinimą”, sumažėja kraujo spaudimas, sulėtėja kvėpavimas, nurimsta protas, išlengvėja visa kūno energetika, todėl jaučiama ramybė, lengvumas, malonūs potyriai. Reguliariai lankant, gerėja ryšys su pačiu savimi bei susikuria sąlygos visapusiškam sveikimui, jėgų susigrąžinimui, jautriam įsiklausymui į save. Dėl sugrįžusios vidinė pusiausvyros, gerėja ir miego kokybė.

Poilsio jogą gali praktikuoti visi, vyrai, moterys, paaugliai. Didelę naudą pajus tie, kurie kasdienybėje patiria nemažai streso, įtampos, nerimo bei dažnai jaučiasi pavargę ir praradę vidinį “švytėjimą” – šis vakaro ritualas gali padėti sugrįžti į natūralų, sveiką ir džiaugsmingą prigimtinį būvį.


Barre
metodas

Baleto, pilates ir jogos elementų treniruotė.
Gracingam ir efektyvumiam sportui.

Barre – treniruotės prie atramų su baleto, pilates ir jogos elementais. Prie tokių atramų šokėjos jau nuo neatmenamų laikų atlieka įvairius kūno lavinimo pratimus, o praėjusiame amžiuje šokėja-balerina Lotte Berk barre metodą adaptavo ir pritaikė plačiąjai visuomenei. Šiuo metu dėl savo efektyvumo barre treniruotės yra vienos populiariausių visame pasaulyje.

Prancūzų kalbos žodžio barre reikšmė yra “lazda” ir šiame kontekste tai reiškia horizontalios padėties atramą, pritaikytą specialiame aukštyje, kuri leidžia lengviau išlaikyti balansą atliekant pratimus. Pusė treniruotės laiko yra skirta būtent prie šių atramų stiprinti ir lavinti apatinę kūno dalį.

Kita pusė treniruotės yra atliekama ant kilimėlių, neretai pasitelkiant papildomas priemones, tokias kaip svareliai, minkšti kamuoliukai, elastinės juostos ir kt. Šiame etape daugiau dėmesio yra skiriama viršutinei kūno daliai, ypač giliesiems raumenims (angl. “core”), stiprinti.

Barre treniruotės paremtos baleto pozomis, nuosekliai ir plastiškai jas jungiant vieną su kitą kai galiausiai statiški ir dinamiški judesiai, pulsavimai susijungia vientisoje choreografinėje tėkmėje. Kiekviena treniruotė subalansuota visapusiškam kūno lavinimui bei kas kartą būna skirtinga ir tikrai nenuobodi.

Barre treniruotėse stiprinamas viso kūno raumenynas, formuojama šokėjiška laikysena, dailėja eisena, yra lavinamas lankstumas, koordinacija bei pusiausvyra. Ilgainiui kūnas įgauna grakštų, dailų ir elegantišką siluetą.

Taip pat šios treniruotės gali padėti sulieknėti, nes dėl specialaus metodo suaktyvinamos organizmo gyvybinės sistemos, įskaitant kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo ir kt.

Šiose treniruotėse vyrauja išskirtinai maloni moteriška draugija, o siekti savo tikslo su bendraminčių palaikymu dažnai yra kur kas lengviau ir smagiau. Po barre treniruočių jausitės ne tik pasportavusios, bet ir labiau atsipalaidavusios, pasitikinčios savimi ir energingos.

Barre yra vidutinio intensyvumo viso kūno treniruotės, skirtos jauno ir vidutinio amžiaus moterims. Dauguma pratimų turi ne vieną variaciją, tad šios treniruotės lengvai pritaikomos tiek pradedančiosioms, tiek jau sportuojančioms. Svarbu, jog trenerę informuotumėte apie savo sveiktos būklę, praeities traumas ir pan.

>