• Pagrindinis
  • /
  • Blog
  • /
  • Media
  • /
  • „Milana Yoga“ įkūrėja: „Verslo sėkmė ateina nuolat investuojant ir tikint tuo, ką darai“
Šaltinis: Bznstart
29 rugsėjo, 2017

Mokytoja iš prigimties save vadinanti klaipėdietė Milana Jašinskytė (33) įsitikinusi, kad svarbiausia yra atrasti tokią veiklą, kuria užsiimdamas jaustumeisi savo rogėse. Ilgą laiką profesionaliuose šokiuose save realizavusi M. Jašinskytė pastaraisiais metais atrado dar vieną aistrą – jogą. Netruko aistra peraugti į verslą ir prieš beveik dvejus metus joga besidomintys vilniečiai buvo pakviesti į „Pirklių klube“ praktikuojamus „Milana Yoga“ užsiėmimus.

Užsikrėtė dalijimosi virusu

Pasakojimą apie pirmąją pažintį su jogos mokslu pašnekovė pradeda nuo prieš trejus metus vykusios kelionės į JAV, kurios metu ji ir sutiko savo mokytoją, įkvėpusį permainoms. Apie 7 tūkst. JAV dolerių (5,83 tūkst. eurų) kainavusios jogos pamokos, anot M. Jašinskytės, pirmiausia buvo investicijos į save.

„Minties pradėti mokyti šio meno kitus tuo metu neturėjau. Iš tos mokytojo atvertos skrynios norėjosi pačiai sau pasiimti kuo daugiau žinių. Tačiau po studijų natūraliai kilo noras kiekvienam bakstelėti pirštu į tai, ką atradau. Užsikrėčiau dalijimosi virusu, – šypteli M. Jašinskytė. – Tiesa, šis virusas paūmėjo praėjus daugmaž pusmečiui po jogos mokslo studijų. Kažkuria prasme tam dar reikėjo priaugti.“

Pašnekovė užsimena, kad sprendimas pasinerti tik į mokytojavimą kėlė nerimą daugumai jos artimųjų, esą tai veikla, kuri vargu, ar leis pragyventi, tad visa tai turėtų likti antrame plane, kaip pomėgis. Tokių perspėjimų neklausiusi M. Jašinskytė prisimena apsilankymą pas kitą savo mokytoją, kurios honorarai dydžiu pranoksta daugelio kitų profesijų atstovų. „Vieno jos vedamo seminaro metu klausėme patarimo, ką daryti, kad iš jogos būtų galima pragyventi. Mokytoja tuomet šmaikščiai mums tarė: „Dirbkite normalų darbą.“ Ši frazė taip ir liko atmintyje kaip priminimas, kad svarbiausia, kaip tu tai traktuoji. Man joga yra visiškai normalus darbas, tad neabejoju, kad grąžą jis visuomet teiks – vienokią ar kitokią“, – sako pašnekovė.

Joga Lietuvoje populiarėja, bet lėčiau nei kitose šalyse

Studijos „Milana Yoga“ įkūrėja negaili liaupsių kitoms vietinėms jogos studijoms, kurios per pastaruosius keletą metų iš esmės suformavo tokios paslaugos poreikį ir šiandien ja tautiečiai naudojasi vis aktyviau. Visgi joga, anot pašnekovės, Lietuvoje dar nėra tokia populiari, kokia galėtų būti. Palyginti su kitomis šalimis, jogos, kaip kasdienio užsiėmimo, idėja, M. Jašinskytės manymu, Lietuvoje plinta lėčiau. Pavyzdžiui, jogos mokytojos lankytose Jungtinėse Valstijose jogą jau praktikuoja apie 15 proc. šalies gyventojų. Lietuviams iki to dar tolokai. Ko gero, tai galima sieti su lietuviams būdingu santūrumu, atsargumu, atsižvelgiant į tai, kad daugelis jogą dar mato religiniame kontekste, mistifikuoja. O tai, pasak moters, klaidingas požiūris.

Svarbu ne tik tai, ką siūlai, bet ir tai, kaip siūlai

Visgi tuo, kad jogos užsiėmimų poreikis Lietuvoje yra, M. Jašinskytė įsitikino jau per pirmąją savo vestą pamoką. Į ją susirinko net per pusšimtį sostinės gyventojų. „Pagal planą tai turėjo būti pamoka kelių draugių grupelei. Nesitikėjau, kad jogos asanų mokymai lietuviams bus tokie paklausūs“, – prisimena studijos „Milana Yoga“ įkūrėja.

Paklausta, koks gi jos sėkmės receptas, ilgai nedvejojusi M. Jašinskytė pasakoja: „Manau, labai svarbu yra asmeniškumas, buvimas gyvu pavyzdžiu kitiems. Studijos starto metu jau buvau viešas asmuo dėl kartu su Mindaugu Rainiu laimėto televizijos projekto „Šok su manimi“. Tai, matyt, buvo išties reikšminga – socialiniuose tinkluose vykdyta komunikacija apie „Milana Yoga“ neliko nepastebėta. Daug teigiamos reakcijos sulaukė vietos pasirinkimas. Praktikuoti jogą „Pirklių klube“ pasirinkau intuityviai. Likau sužavėta, išvydusi autentiškai restauruotus šimtamečius rūmus, ir jau tą akimirką žinojau: „Čia bus joga.“ Paranku buvo ir tai, kad nereikėjo įsipareigoti ilgalaikės nuomos sutartims. Pasiteisino ir mūsų eksperimentas, esant palankiam orui, jogos užsiėmimus perkelti ant „Pirklių klubo“ stogo. Nešant žinią visuomenei, stipriai prisidėjo ir žiniasklaida. Retkarčiais turiu galimybę rašyti straipsnius, kuriais Lietuvos žiniasklaidos kanalai noriai pasidalija. Žinoma, viena – būti matomam, bet visai kas kita – būti tikram. Žmonės jaučia tikrumą. O joga mano gyvenime tikra.“

Jeigu darai tai, ką mėgsti, sunkumų nekyla

M. Jašinskytė neslepia džiaugsmo, kad jos veikla vystosi gana sklandžiai. „Probleminių situacijų pasitaiko, bet jos yra išsprendžiamos arba nevertos būti sprendžiamos. Mano giliu įsitikinimu, nereikia užstrigti ties problema, kurios spręsti neverta. Tai daug sykių pasiteisinęs dėsnis, tad jo teisingumu nebeabejoju“, – sako ji.

Pašnekovė tikina, kad šiuo metu didžiausia jos dilema, kaipgi į ir taip jau įtemptą darbo grafiką sutalpinti visas ją dominančias mokslo studijas. Kasmet saviugdos studijoms „Milana Yoga“ įkūrėja išleidžia apie 5 tūkst. JAV dolerių (4,2 tūkst. eurų). Nuo jogos mokslo neatskiriamos ir kelionės. „Nemanau, kad šiandien būčiau tokia laiminga, jeigu ne kelionės“, – sako ji ir priduria, kad ribų, kiek gali tobulėti jogoje, nėra, bet atradimo kelias kiekvienam yra savas.

Svarstantiesiems pradėti savo verslą M. Jašinskytė pirmiausia siūlo atrasti tokią veiklą, kuri teikia vidinį komfortą, o tuomet, jei jau jauti, kad esi savo rogėse, reikia nedelsti ir drąsiai ieškoti būdų, kaip įgyvendinti savo tikslus.

>