Grįžti
Krepšelis tuščias
 
 
BARRE: treniruotis kaip šokėja gali kiekviena!
 

BARRE: treniruotis kaip šokėja gali kiekviena!

Barre (pranc. „kartis, štanga, vamzdis“, o lietuvių kalboje dar vadinama „baleto gimnastika) treniruotės jau seniai labai populiarios užsienio  šalyse: Los Andžele, San Franciske, Niujorke, Londone. Nuo šiol šį efektyvų barre metodą gali išbandyti ir lietuvaitės, atvykusios į „Milana Dance & Yoga“ studiją Lietuvos sostinėje Vilniuje arba  online platformoje. Nuo šiol treniruotis kaip šokėja gali kiekviena.

 


Išskirtinumas
Barre treniruotės – tai baleto, pilates ir jogos pratimų kompleksas, skirtas lavinti visą kūną . Barre metodo išskirtinumas – treniruotėse naudojamos atramos, be kurių nei viena klasikinio stiliaus šokėja neįsivaizduoja savo kasdienės rutinos. Atliekant pratimus prie baleto atramų, lengviau jausti savo kūno centrą, išlaikyti pusiausvyrą, tad lengviau susitelkti ties skirtingų raumenų grupių darbu. Taip pat treniruotėse įpinti klasikinio šokio elementai: specialios rankų ir kojų padėtys, pasistiebimai ant kojų pirštų, dailūs perėjimai iš vieno pratimo į kitą bei plastiškas ir grakštus judesių atlikimas. 
Efektyvumas
Barre metodas pasižymi kompleksiškumu: užsiėmimuose atliekami tiek dinaminiai judesiai, tiek statiniai pulsavimai sutraukiant raumenis, tiek tempimo pratimai. Kūnas lavinamas visapusiškai ir ryškėja natūralios moteriškos linijos. Nors treniruotėse įtraukiami pratimai rankoms ir pilvo presui stiprinti, tačiau didžiausias dėmesys yra skiriamas apatinei kūno daliai – sėdmenims ir šlaunims stangrinti. Taip pat akcentuojamos pėdos, mat nuo jų būklės priklauso kūno stabilumas, laikysena. Pėdoms tenka pakilti ir ant puspirščių ir išsitempti verčiant jas atgal, o ilgainiui jas mankštinant tvirčiau stovima ant žemės ir pagerinama pusiausvyra. Tvirtėjant giliesiems kūno raumenims, gerėja laikysena – išsitiesia nugara, nusileidžia pečiai, mažėja įtampa kaklo ir apatinės nugaros srityse. Net ir eisena tampa lengvesnė, plastiškesnė – lyg baleto šokėjų.
Nauda
Barre treniruočių tikslas – gražus, dailiai suformuotas, stangrus, lankstus ir energingas kūnas. Ši treniruotė puikiai tiks norinčioms sulieknėti, nes užsiėmimų metu pakankamai sušylama, o dėl atsiradusio pakylėto jausmo po treniruotės natūraliai norisi sveikesnio ir lengvesnio maisto vakarienei. Puiki galimybė ugdyti naujus įpročius! Taip pat tvirtėjant giliesiems raumenims, mažėja apatinės nugaros dalies ir kaklo srities skausmai, dėl to kasdieniai darbai ir laisvalaikis teikia daugiau pasitenkinimo. Svarbu paminėti, kad barre treniruotes lankančios moterys džiaugiasi ir pagerėjusia savo lytinio gyvenimo sveikata, nes išmoksta švelnių siūbuojančių judesių su klubais, kurie išlaisvina dubenį, masažuoja vidaus organus bei suteikia vidinio tvirtumo, gyvybingumo. Barre treniruotėse galima ne tik efektyviai pasportuoti, bet ir atsipalaiduoti, tapti žvalesnėms, energingesnėms bei įgauti pasitikėjimo  savimi.
Kaip vyksta
Treniruotė pradedama kūno raumenis ir sąnarius apšildančiais lengvais judesiais ant kilimėlio. Po to atliekami apatinei kūno daliai stiprinti skirti pratimai prie atramų. Tuomet grįžtama ant kilimėlio ir visa likusi energija skiriama intensyviausiam treniruotės etapui, kuriame įjungiama kuo daugiau skirtingų raumenų grupių darbo. Užsiėmimas baigiamas atpalaiduojančiais ir lankstumą lavinančiais tempimo pratimais. 
Barre treniruotėse yra naudojamas specialus inventorius: lengvi svareliai, minkšti kamuoliukai, elastinės juostos.
Kas lanko
Barre treniruotės populiarios tarp jauno ir vidutinio amžiaus moterų. Studentės atvyksta į treniruotę po paskaitų prasiblaškyti ir pasikrauti energijos, o dirbančios – atpalaiduoti mintis bei tonizuoti kūną, padailinti linijas. Neretai moterys  atvyksta išbandžiusios kitas treniruočių rūšis sporto klubuose ir džiaugiasi barre užsiėmimuose radusios tai, ko kitur nėra – moterišką eleganciją ir dailų, šokėjišką pratimų atlikimą. Šie užsiėmimai taip pat tinka moterims po gimdymo, nes padeda kūnui švelniai atsistatyti, sutvirtėti. Ilgainiui reguliariai sportuodamos kartu moterys susipažįsta ir tampa jaukia bendraminčių grupe.
TRENERĖS ISTORIJA
Aš esu Gintarė Bukytė, šokėja, jogos praktikė, sertifikuota kalanetikos ir barre trenerė, sveikatingumo srityje dirbanti šeštus metus. Mano istorija kaip barre metodo trenerės prasidėjo prieš 4 metus. Tuo metu dar vedžiau kalanetikos mankštas ir šokau solo latino  merginų grupėje. Puikiai prisimenu kaip interneto platybėse atradau užsienyje dailiai kojas kilnojančias ir prie baleto atramos tempimus atliekančias merginas sporto studijoje. Jų spinduliuojamas pasitikėjimas savimi ir ryškios dailios moteriškos linijos mane užbūrė. Pamaniau: taip treniruotis noriu ir aš. Deja, pradėjus ieškoti panašaus pobūdžio užsiėmimų Lietuvos sostinėje teko nusivilti, nes neradau. Liko vienintelė išeitis – mokytis barre metodo savarankiškai. Online platformoje vykusios studijos veltui nenuėjo – barre sužavėjo ir įkvėpė atradimais dalintis su lietuvaitėmis, tad pradėjau organizuoti treniruotes. Šiuo metu džiaugiuosi vis augančiu barre mylėtojų būriu.
Apranga ir pasiruošimas
Treniruotei reikalinga patogi sportinė apranga: tamprės, marškinėliai. Rekomenduojama dėvėti specialias barre kojinaites su neslystančiais padais arba mankštintis basomis. Reikėtų atsinešti ir asmeninę gertuvę vandens troškuliui numalšinti ir atsigaivinti pertraukėlės metu. Treniruočių kilimėlius ir kitą inventorių galima rasti studijoje.
Treniruotės vyksta trečiadieniais 17:30 ir sekmadieniais 18:30 val.
Registracija MindBody programėlėje, kurią nesudėtingai galima atsisiųsti savo mobiliajame telefone.
Daugiau informacijos internetiniame puslapyje: www.milanayoga.com
Iškilus klausimų, kreiptis: namaste@milanayoga.com; +37065259141 maloniai Jums atsakysime. 
Iki susitikimų barre treniruotėse!

Straipsnio autorė: Gintare Bukytė

 
Mūsų Instagram