Grįžti
Krepšelis tuščias
 
 
Saulės pasveikinimas – žvalios dienos ritualas
 

Filosofinė "Saulės pasveikinimo" reikšmė

Saulės pasveikinimas - ne tik serija fizinių pratimų, bet ir gili dvasinė praktika. Verčiant iš sanskrito kalbos, žodis "Surya" reiškia "Saulė", o "Namaskar" - "pasveikinimas, nusilenkimas". Senovėje saulė buvo garbinama kaip natūralus šviesos, galios bei gyvybės šaltinis. Žmonės keldavosi kartu su saule ir eidavo miegoti saulei leidžiantis. Diena, simbolizuojanti šviesą - tai aktyvus metas, kuomet žmonės dirbdavo, bendraudavo, linksmindavosi. Saulės energija leisdavo žmonėms sušilti, užsiauginti maisto bei keliauti. Atlikdami šią protėvių mums perduotą praktiką, išreiškiame nuoširdžią pagarbą gamtos elementams ir aukštesnei, žmogui nepavaldžiai, jėgai. Dėkojame saulei už dar vieną dieną gyvenime. 

 

Taip pat senovės išminčiai mokė, kad saulė išorėje yra mūsų vidinės saulės simbolis. Jame saugome savo vidinę išmintį, tiesą, žinojimą, aukštesnį sąmoningumą. Skirdami dėmesio šiam energetiniam centrui, savaime praktikuojame norą gyventi, patirti, augti ir tobulėti. Saulės pasveikinimo seka skirta garbinti išorinę ir vidinę mūsų saules.

Kodėl verta praktikuoti "Saulės pasveikinimą"

"Saulės pasveikinimo" sekos praktikavimas turi teigiamos įtakos visam žmogaus organizmui, įskaitant virškinimo, kvėpavimo, nervinę ir kraujotakos sistemas. Atliekant šios sekos asanas (pozas) yra išsitempiama, susilenkiama, po to vėl išsitempiama, masažuojami vidaus organai ir aktyvinamas jų funkcionavimas. Dinamiški ir įvairūs judesiai padeda išlaikyti sveiką ir lankstų stuburą bei sąnarius, dėl to natūraliai lėtėja organizmo senėjimo procesai ir galime džiaugtis geresne gyvenimo kokybe. Kvėpavimo suderinimas su judesiu taip pat gerina vidaus organų, ypač diafragmos, plaučių ir širdies veiklą. Ramus ir gilus kvėpavimas padeda geriau aprūpinti deguonimi visą organizmą, suteikia erdvės ir lengvumo jausmą pačiam kūnui.

Po rytinės saulės pasveikinimo praktikos jaučiamės žvaliai ir energingai, visą dieną išlaikomas darbingumas bei lengviau priimamos stresinės situacijomis. Atliekama greitu tempu, praktika gali ne tik pagerinti širdies ir kraujagyslių darbą, bet ir padėti numesti svorio. Jeigu seka praktikuojama vakare lėtu tempu, atpalaiduojamas ne tik kūnas, bet ir protas, pailsima, pasiruošiama ramiam ir giliam nakties miegui.

Pasiruošimas "Saulės pasveikinimo" praktikai

Saulės pasveikinimo praktiką galite atlikti bet kuriuo paros metus, atsižvelgdami į savo gyvenimo būdą, dienotvarkę. Suraskite tinkamą vietą namuose, kur patogiai galėtumėte ištiesti jogos kilimėlį. Prieš praktiką gerai išvėdinkite erdvę ir pasirūpinkite, kad kiti šeimos nariai jums netrukdytų. Taip pat apsirenkite patogiais, kūno judesių nevaržančiais drabužiais, nusiaukite avalynę ir kojines. Prieš praktiką rekomenduojama neprisivalgyti.

Judėdami per seką, atidžiai stebėkite savo kvėpavimą, derinkite judesį su įkvėpimu ir iškvėpimu. Kvėpuokite tik per nosį, lūpas laikykite švelniai suglaustas. Kvėpavimas per nosį padeda generuoti kūne vidinę šilumą ir išlaikyti sutelktą būseną. Praktika tinka kiekvienam, galinčiam judėti ir norinčiam jaustis sveikai, energingai ir subalansuotai. Praktikuokite kasdien nuo 3 iki 108 ratų. Užtruksite tiek, kiek pasirinksite, o jausitės kur kas geriau, tad verta išmokti ir praktikuoti.

Praktikos video žiūrėkite čia

Įrašo autorė - Gintarė Bukytė

Video ir foto autorė - Milana Jašinskytė

 

 

 

 
Mūsų Instagram