Grįžti
Krepšelis tuščias
 
 
Vinyasa Flow Yoga - kokia tai joga ir kam ji tinka?
 

Vinyasa Flow joga - šiuolaikiška, nepriklausoma sistemai ir dvasiniam mokymui joga. Dėl savo laisvumo ir dinamiškumo Vinyasa Flow tapo viena populiariausių jogos rūšių pasaulyje. 

Vinyasa Flow yoga įkūnija tęstinę, dinamišką, sąmoningą praktikos evoliuciją. Ji atspindi pastovią žmogiškosios bei gyvenimo tėkmės sąveiką, apjungdama mūsų prigimtį, gyvenimo patirtį ir perduodamą tradicijos išmintį. 


Ką reiškia Vinyasa Flow?
Terminas Vinyasa kilo iš žodžio nyasa, reiškiančio ’to place’ (ang.), “padėti” (liet.), o vi reiškia ‘in a special way’ (ang.), “ypatingu būdu”(liet.). Tuo tarpu žodžio Flow reikšmė apibūdina praktiką su tema ar tikslu per pozas, kurios susietos tarpusavyje. Taigi, viską apibendrinus, Vinyasa Flow tai praktika, kurioje mes sąmoningai įgaliname (’to place’) kūną-kvėpavimą-protą per pastovų judėjimą laike ir erdvėje. 


Kuo skiriasi Ashtanga Vinyasa nuo Vinyasa Flow?
Kaip ir Ashtanga jogoje, Vinyasa Flow praktikoje judama nuo pozos prie pozos, integruojant ujjayi kvėpavimą. Vinyasa Flow kitaip nei Ashtanga kiekviena pamoka skirtinga, orientuota į skirtingas asanų-fizinių pozų šeimas, pvz. atsilenkimus atgal, klubų atvėrimo praktikas, dienos metą ir pan., energetinį bei psichologinį poveikius. Neretai, Vinyasa Yoga pamoka prasideda Saulės Pasveikinimais iš Krishnamacharya sistemos, neprisirišdama prie jos dvasinio mokymo. Tuo tarpu fizinių pozų anatomijos bei taisyklingo jų darymo mokymas vyksta pagal Iyengar sistemą (Ajengaro joga). 


Kas gali praktikuoti Vinyasa Flow? 
Kiekvienas fiziškai galintis judėti asmuo. Rekomenduojama pasirinkti klases pagal savo jogos patirtį ir pradedantiesiems praktikuoti būtent jiems skirtose grupėse. Svarbu, jog mokytoją informuotumėte apie sveikatos būklę, praeities traumas ir tai, kas gali būti aktualu kokybiškai jogos praktikai. 


Kiek kartų per savaitę reiktų praktikuoti praktikuoti jogą, norint pajusti rezultatus?
Mažiausiai du kartus per savaitę. Kokybiškiems ir ilgalaikiams rezultatams pasiekti reikalingas pastovumas ir kantrybė. Joga būtent to ir mokina bei išlaukusius apdovanoja su niekuo nesulyginamomis dovanomis. 

Praktikuokite ir būkite laimingi, o jei turi daugiau klausimų, nesiskuklink ir rašyk namaste@milanayoga.com

Milana Jašinskytė

 

 

 
Mūsų Instagram