Grįžti
Krepšelis tuščias
 
 
Metinis susitikimas su savimi, kurio vienintelis dalyvis Tu.
 

Metinis susitikimas su savimi, kurio vienintelis dalyvis Tu.

Kas mus visus sieja prieš pat Naujuosius metus? Naujametiniai pažadai sau. Bent jau devyniasdešimt devynis procentus mūsų tai tikrai. Nuo sausio 1 dienos mesiu rūkyti, sportuosiu, sulieknėsiu, uždirbsiu, įsigysiu, rasiu mylimąjį…Taip neišsenkamai sąrašas tysiasi žemyn tarsi Facebook messenger žinutės, kurios taip ir lieka gulėti kažkur dugne, kol galiausiai klausiu savęs liepos mėnesį: “ką aš ten turėjau padaryti 2019 metais? Aij, juk dabar vasara, atsigriebsiu rugsėjį”. Ir nesvarbu, koks Jūsų asmeninis planų, svajonių, pokyčių kalendorius, jis retai tampa įgyvendinas. 

Kodėl taip nutinka galima spekuliuoti pirmyn atgal, o aš kviečiu į pažadus sau pažvelgti kitaip. Kas nutiktų, jei užuot dėdama visas viltis, lūkesčius į būsimus planus, žvilgtelčiau į tai, kas nutiko praėjusiais. Sąmoningai, įsiklausant, stabtelėjus. Taip, kai kuriems mūsų vien nuo tokios minties pradeda niežėti kūna, ypač tiems, kam jie nepasirodė itin turtingi pasiekimais ar įspūdingas įvykiais; ar tiems, kam jie buvo skausmingi. Bet aš vistiek kviečiu į šį susitikimą su savimi, kur vienintelis dalyvis esi Tu. Bus prasminga, nes šis susitikimas leis 2019 metus pasitikti su stipresniu suvokimu, kas ir kodėl vyksta mūsų gyvenimuose. Tad kodėl nesudalyvavus? Vienintelė sąlyga šiam susitikimui įvykti kelios taisyklės, arba tiksliau oficialus leidimas sau (jei reikia manojo, prašom, jį turite) jame sudalyvauti.

1. Susitikimas truks apie valandą. Dedikuok jam laiko.

Viskam reikia laiko, susitikimui taip pat. Paplanuok ramų, su išjungtu telefono garsu, laiką. Šis susitikimas ypatingas, tad ko jis nori iš Tavęs - tai visiško dėmesio čia ir dabar.

 

2. Paruošk susitikimui skirtą erdvę.

Sėdėti sujauktame konferencijų kambaryje menkas malonumas, tad puiku, jei pasirūpinsi, jog erdvė, kurioje susitikimas vyks, būtų švari, jauki ir miela širdžiai. Taip, turbūt nepaminėjau, kad susitikimas nebus oficialus, susitiksi su savo širdimi, tad šiam svečiui bent pradžiai mes norime sukurti tinkamą fizinę aplinką.

 

3. Pasiruošk susitikimui reikiamas priemones.

  • Vietą sėdėti. Žemė puikiai tinka, jei Tau, kaip ir man, voliotis ant jos vienas malonumas. Jei ne, kėdė prie tvakingo stalo puikiai tiks. Tik negulk ant sofos, visi žinome, kuo tai baigsis. Kiti dekoraciniai elementai priklauso nuo paties - žvakės, aromaterapiniai aliejai, kristalai - bet kas, kas ramina bei sutelkia.
  • Garsą. Gali būti ir tyloje, arba įsijungti mantrą (atlikėja Jai-Jagdeesh įtiks kiekvienam) ar ramią dainą jaukiai atmosferai sukurti. 
  • Lapą ir rašiklį. 

 

3. Pamedituok.

Net jei Tau atrodo, kad nemoki ar niekuomet nesi to daręs. Atsisėsk patogiai ištiesta nugara, delnus švelniai padėk ant kelių. Neskubant nukreipk savo dėmesį į kvėpavimą, nieko nereikia daryti, tik įsiklausyk, kas vyksta su Tavo kvėpavimu - jis ramus, gilus, paviršinis - tinka visoks, nes šią akimirką susitinki su savimi tokiu, koks esi ir tai nuostabu. Atmink - TAVO MINTYS NESU TU. Jos rasis ir tai normalu. Tavo užduotis pradėti jas stebėti, kaip debesis danguje, kuriuos matome ir tuo pačiu suvokiame, jog pilnas dangaus vaizdas vienu ar kitu debesimi neapsiriboja. Kiekviena ši mintis yra tai, kas mums šią akimirką, rodos, aktualu, ir darbininkėlis protas tik stengiasi Tau padėti susistemizuojant netvarką galvoje. Mintyse padėkok jam ir išleisk tarpšventinių atostogų, t.y. tai valandai, kurią čia būsi. Kai jausi, jog protas rimsta, pakviesk save į kelionę laiku.

 

5. Pakeliauk laiku.

Mintimis pradėk sugrįžti į kiekvieną mėnesį, pradedant nuo sausio. Prisimink įvykį/įvykius, ryškiausiai nugulusius atmintyje. Tai gali būti ir tą laikotarpį vyravusi emocija.

 

6. Įdarbink rašiklį.

“Apsilankęs” konkrečiame laikotarpyje ant lapo atsakyk šiuos tris klausimus:

- koks tai įvykis/įvykiai? Jei jauti, jog norisi apie šį laiką išrašyti daugiau, taip ir padaryk.
- ką ši situacija mane išmokino? Nesvarbu, ar įvykis malonus ar ne, kiekvienas jų neša mums svarbią žinutę.
- už ką šiai situacijai esu dėkingas ir ar vilki šią įvykių skraistę ant savo pečių? 

Net jei skraistė lengva ir, atrodo, nesverianti, ji vistiek našta. Net jei ši skraistė Tau patinka, ją tįsti kasdien 365 dienas per metus nebus linksma, Tad paskutinis žingsnis yra:

 

7. Palik visas dėvėtas skraistes praeičiai.

Tai, kas išmokta visuomet liks su Tavimi. Ir tai šildys, puoš, įžemins, nuramins. Nusivilk ją, mintyse padėkok ir leisk sau skristi į Naujus metus lengvesniu.

Tikiu, jog daugiau nieko pridėti nereikia, nes viską žinai pats. Tas žinojimas ateina iš tylos akimirkų, kurias girdi tik Tu.

Lengvų, be praeities skraisčių ant pečių, metų.

Būk sveikas ir laimingas,
Milana

 

 
Mūsų Instagram