Grįžti
Krepšelis tuščias
 
 
Sakau: "Happy Spring, Baby"
 

Pavasaris yra tas laikas, kai turbūt jokio palinkėjimo iš manęs nereikia. Sakau tik: "Happy Spring Baby". Pagaliau! Laikas plačiai šypsotis ir šviesti it saulei; laikas šokiams, žaidimams, pasivaikščiojimams lauke. Taip be galo be krašto, tik spėk įgyvendinti visus norus, apie kuriuos svajojome ilgą žiemą įsirangę ant sofkutės. Ant tos pačios sofkutės vėl vartau knygą "Sveikata pagal metų laikus" (ang. "Staying healthy with the seasons"). Apie rudenį ir žiemą jau rašiau anksčiau tv3.lt portale, o šiandien dalinuosi ištrauka iš knygos apie pavasarį ir turiu pripažinti, apie jį rašyti smagiausia!

** Nauja pradžia... **
...kuri prasidėjo kovo 21 dieną, pavasario lygiadienį, kuomet diena ir naktis trunka vienodai. Ateinančius 6 mėnesius šviesa, saulė ir Yang energija dominuos mūsų kasdienybėje. Šis metas puikus naujiems planams įgyvendinti, svajoti daug ir gražiai! Skirkite laiko užsirašyti naujus sveikatos ar gyvenimo tikslus, o tuomet leiskite, kad svajonės pražystų.

** Medžio elementas **
Pavasario elementas yra medis, kuris, esant jo balansui, pasirūpins mūsų kepenimis bei tulžies pūsle. Šiame kontekste medis asocijuojamas su augančiomis struktūromis; šaknimis, kamienu, ir medžio šakomis. Visa tai atspindi žmogaus stuburą, galūnes bei sąnarius. Esant medžio disbalansui, kūnas tampa nelankstus, galimos stuburo problemos, o patys, tikėtina, jaučiamės "netvirtai stovintys ant žemės". Medžio elemento jutiminis organas - akys, kurios stiprinamos tuomet, kai kepenys normaliai ir pastoviai maitinamos krauju. Nagai taip pat puikus kepenų sveikatos indikatorius, tad sveiki nagai - sveikos kepenys ir subalansuotas medžio elementas. Beje, jis taip pat vadovauja mūsų raiščiams, sausgyslėms ir raumenims, o pastarieji dovanoja mums tvirtumą ir lankstumą.

 

** Sielos namai **
Atspėkit, kur, anot kinų, įsikūrusi mūsų siela? Kepenyse :) Skamba nelabai romantiškai, tačiau medžio elementas suteikia mums polėkį ir troškimą gyventi. Būtent polėkis ir noras gyventi plačia šypsena mane pačią ir aplankė pirmą pavasario dieną. Tądien, atsigręžus atgal, pagalvojau: “na ir ilga pas mus žiema, tačiau, kaip gera, visomis sielos kertelėmis įžengti į šviesą”.

 

** Svarbus apsivalymas **
Knygoje aprašomi įvairūs fizinio apsivalymo būdai, kurių vieną dar praėjusiais metais išbandžiau pati. Nevalgiau 5.5 dienos :) Savo patirtimi pasidalinau ir su Jumis viešai. Šiais metais mano apsivalymas apsiriboja, jei taip galima pasakyti becukre dieta, apie kurią kasdien bendrauju su Jumis Milana Yoga Facebook paskyroje. Per savaitę nukritę bent du žieminiai kilogramai ir superinė savijauta.
Be abejonės, po apsivalymo ne mažiau svarbi kasdieninė mityba, kurioje turėtų būti gausu daržovių, vaisių, grūdinės kultūros produktų, kitaip tiek kilogramai, tiek prasta savijauta sugrįš. Jei spausite sultis, o jos rekomenduojamos, nemaišykite vaisių su daržovėmis, patariama knygoje.
Tokie “projektėliai” man yra puiki galimybė prasivalyti ir šaldytuvo turinį bei atrasti naujų produktų bei kūrybiškai pažvelgti į maisto gamybą. Pasibaigus “projektui” būnu suformavus naujus įpročius, kuriais galiu pati prieš save didžiuotis.
Sezonai keičiasi, keičiamės ir mes. Kuomet priešinamės visatos dėsniams, patiriame sunkumus, o jei išmokstame gyventi pagal juos - sveikata, neabejotinai, bus mūsų draugas.


Būkite sveiki ir laimingi. Happy Spring, Baby…. :)

Milana

 
Mūsų Instagram